Nabídka

Mám ráda vysokohorskou turistiku, v zimě běhání po lesích, v létě cyklistiku, celoročně svou rodinu. Ráda vařím Dobro Ty, ideálně z lokálních surovin, ať už na zahradě vypěstovaných od semínka nebo vlastnoručně nasbíraných po okolí. Medituju u pečení kváskového chleba. Pro radost si vyrábím vlastní kosmetické krémy, ořechové sýry, smetanové jogurty a co mě zrovna napadne. Modlitbou je mi už od dětství práce s bylinami, nedám dopustit na Bachovy květové esence. Sílu nabírám při práci s hlínou a kontaktem bosých nohou se Zemí. Jsem Boh a Tá.

Níže průběžně vkládám své nápady, postřehy, recepty, výrobní tajemství, kurzy vaření a tvoření, dopisy a slova lidí, s kterými se potkávám, nebo co mě zrovna napadne.
Ať je Ti to k užitku!

Recenze na pilates od Kláry

Chtěla jsem Ti ještě napsat a poděkovat, jak geniální to bylo včera cvičení. Dnes asi budu podle Tvého záznamu na YoouTube taky cvičit. Byl to úplný tělesný restart.


2

BACHOVY KVĚTOVÉ ESENCE

...Vám dělají dobře. Děkuju za ně, děkuju jim a děkuju Vám za Vaši sílu a za Vaše krásné ohlasy.
3

Cvičíte? Dýcháte? Já jo, protože musim...

Cvičíte? Dýcháte? Já jo, protože musím. Po třech dnech bez cvičení jsem podrážděná, neohebná, bolavá, v napětí. Stačí pár minut koncentrace na podložce. Nádech prostor, výdech uvolnění, vypuštění všeho, co v mysli a svalech nechci a pak jen prostor, ještě hlubší uvolnění, dech se propojuje s pohybem a já jsem v sobě, uvnitř, šťastná, klidná, po cvičení nabitá, silná, zdravá, plná života, kyslíku, prostoru. Milejší na své děti, tolerantnější ke svému okolí, protože tahle doba nás ukazuje v naší plně surovosti. Mě, tebe, je... Chodím teď ráda běhat po lese, kde se protáhnou, prodýchám, zaposiluji formou jogy. Běh je skvělá forma bioenergetickeho cvičení, taková psychoterapie naruby. Asi to známe my ženy (nevím, jak to mají muži, ale asi stejně ? všechny. V hlavě máme vše srovnané, rozumem vysvětlené, ale naše tělo to nějak ignoruje, nepobírá, nereaguje na to. ...a my jsme nemocné. Takže super prevence psychosomatických onemocnění:) Co je ještě takovým přirozeným bioenergetických cvičením? Tanec (takový ten neorganizovaný), sex, chůze... Pohyb, při kterém z těla odcházejí emoce a pocity, které v těle nepotřebujeme. Svaly, hmota se uvolní a tento stav se dostane do naší hlavy a usedá, rozpouští, .... Takže buďme v pohybu, navštěvujme se u sebe doma, v sobě, v srdci, v pánvi... Protože tam to všechno začíná, teprve odtud můžeme měnit světy.
4

POSILUJME IMUNITU

Pohyb na čerstvém vzduchu, živiny tělu prospěšné, které ovšem jíme s radostí a chutí, dobré rodinné zázemí a klid v duši. A spousta trpělivosti a shovívavosti k sobě samým při naplňování těchto zdánlivě jednoduchých a samozřejmých podmínek... To je potom to pravé bohatství.
5

NĚŽNÉ ÉTERICKÉ DUO

Chystám a koštuji vůni do aroma lampičky pro dnešní večerní hodinu pilates a co mi dnes voní? BERGAMOT (3 kapky) a YLANG YLANG (2 kapky). Vzniklo z toho něžné duo pro posílení imunity a zklidnění ducha. Protože bez klidu v duši nám žádné lékárenské přípravky ani byliny nepomůžou. Držme se! Pospolu i v sobě.
6

DOMÁCÍ BURÁKOVÉ MÁSLO

Když mám chuť na sladkou snídani a na zahradě ani v lese ještě (nebo už) neseženu žádné ovoce, miluju přidat k ovesné kaši lžíci burákového másla. RECEPIS NA MOJE DOMÁCÍ BURÁKOVÉ MÁSLO: Vyloupu pytel buráků, hodím na pánev a na sucho jemně osmahnu. Dám do mixéru s větší špetkou soli, lžíčkou březového cukru (chuť soli dohromady s cukrem je v másle boží) a dvěma lžícemi olivového oleje. Rozmixuju a sklínku schovám do lednice. A i bez cukru je máslo super. Pokud budeš zkoušet, budu ráda, když mi napíšeš, jak se Ti povedlo a hlavně jak chutnalo. A pokud Ti chybí obrázek, navštiv můj instagram!
7

BACHOVY KVĚTOVÉ ESENCE

Začátkem školního roku jsem nejvíce bachovek mixovala dětem. Děti a bachovky jsou silný tandem. Jsou velmi senzitivní a výsledky se dostavují už po pár týdnech užívání. Velmi často si za neviditelnou nitku od srdíčka k srdci přitáhnou své maminky, které potřebují často podpořit v důvěře v sebe samu, nebo ke svým dětem, malým zrcátkům. A potom už je radost poslouchat, jak zvonečky cinkají společně.
8
KONTAKTUJTE MĚ
VAŠE JMÉNO
VÁŠ E-MAIL
PŘEDMĚT ZPRÁVY
SEČTI
VAŠE ZPRÁVA
Souhlasím s užitím mého jména a emailu dle těchto pravidel ochrany osobních údajů